Startpagina Archief

Is korrelmaïs zaaien bij structuurschade de juiste optie?

Een gebrek aan alternatieven mag je niet beletten om kritisch te kijken naar het saldo van korrelmaïsteelt, en naar de staat van je grond.

Natte akkers met structuurschade krijgen tot dusver amper de kans om te drogen. Op die percelen kan je desnoods tijd kopen door een teeltseizoen over te slaan en een groenbedekker of faunamengsel te zaaien. Dat lijkt een dure maatregel, maar participeren aan een ecoregeling zou dit seizoen meer kunnen opleveren dan korrelmaïsteelt – in de eerste plaats voor je bodem, maar ook voor je portemonnee. Hou de hoofdteelt van 2025 al in het achterhoofd bij je keuze.

Korrelmaïsteelt in vraag

Zo groot het areaal is dat akkerbouwers...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De Varkenscampus is een unieke en noodzakelijke onderzoeksfaciliteit

Varkens De voorbije 10 jaar liepen er op de Varkenscampus in Merelbeke-Melle al zowat 70 onderzoeksproeven. Het is een verhaal dat voortdurend verdergaat. Door de evolutie binnen deze sector valt er immers nog heel wat te onderzoeken. Tijdens de recente verjaardagsviering kreeg Landbouwleven de kans om enkele thema’s van nabij te ontdekken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen