Startpagina Milieu

Natuurorganisaties verzetten zich tegen uitbreiding Alco Bio Fuel

Enkele natuurorganisaties dienen een bezwaarschrift in tegen de uitbreiding en regularisatie van Alco Bio Fuel. Het bedrijf distilleert biobrandstof uit maïs.

Alco Bio Fuel Gent is naar eigen zeggen de grootste bioraffinaderij in België die graan (meestal maïs) verwerkt tot bio-ethanol, eiwitrijke diervoeders, elektriciteit, vloeibare CO2 en een aantal andere bijproducten zoals maïsolie.

De productie van biobrandstof uit maïs is volgens de indieners van het bezwaarsschrift niet alleen schadelijk voor klimaat, biodiversiteit, waterkwaliteit, land en voedselzekerheid, het staat volgens hen ook haaks op het Belgische en Europese energiebeleid.

De organisaties vragen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Milieu

Vlaamse overheid stelt zich burgerlijke partij na olievervuiling in Schelde

Milieu Vlaams minister van Omgeving en Landbouw Jo Brouns wil dat de Vlaamse overheid zich burgerlijke partij stelt tegen de verantwoordelijken van de olievervuiling in de Schelde. In de nacht van 9 op 10 april kwamen er tijdens het tanken van een zeeschip in het Deurganckdok aanzienlijke hoeveelheden olie vrij, met schade aan de omliggende natuur tot gevolg.
Meer artikelen bekijken