Startpagina Archief

Schmallenbergvirus op de loer

Schapenhouder en specialist ter zake voor deze krant, André Calus, koesterde al voor de aankondiging van Dierengezondheidszorg Vlaanderen (DGZ) zware vermoedens dat het Schmallenbergvirus opnieuw opdook. Hij deelt in dit artikel zijn eigen recente bedrijfservaringen.

Vier jaar geleden, begin januari 2012, publiceerde ik in Landbouwleven mijn eigen ervaringen met het Schmallenbergvirus op ons schapenbedrijf. Normaal beginnen bij ons de eerste groepen ooien af te lammeren vanaf begin december, telkens om de 2 weken. Toen (einde 2011) kregen wij vanaf half december en verder tot eind januari te maken met doodgeboren en misvormde lammeren, met vroeggeboorten en ook met zwakke lammeren of lammeren met zenuwsymptomen.

Waarschuwingen en vermoedens

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De Varkenscampus is een unieke en noodzakelijke onderzoeksfaciliteit

Varkens De voorbije 10 jaar liepen er op de Varkenscampus in Merelbeke-Melle al zowat 70 onderzoeksproeven. Het is een verhaal dat voortdurend verdergaat. Door de evolutie binnen deze sector valt er immers nog heel wat te onderzoeken. Tijdens de recente verjaardagsviering kreeg Landbouwleven de kans om enkele thema’s van nabij te ontdekken.
Voir plus d'articles
Meest gelezen