Startpagina Milieu

Uitzonderlijk hoge grondwaterstanden door natte weken

Het aanhoudende regenweer van de laatste weken heeft geleid tot uitzonderlijk hoge grondwaterstanden. Het is meer dan 20 jaar geleden (van 2000-2001) dat de waterstanden nog zo hoog stonden in de winter, meldt de Vlaamse Milieumaatschappij (VMM).

Zondag 7 januari stelde de VMM bij een grote meerderheid van de meetlocaties een hoge (21%) tot zeer hoge (67%) grondwaterstand vast voor de tijd van het jaar. Het jaarbegin is zo veel natter dan vorig jaar. Toen werden in slechts 15% van de gevallen hoge tot zeer hoge standen geregistreerd. Zelfs na het zeer natte jaar 2021 was de grondwaterstand begin 2022 niet zo hoog: toen was maar 25% van de grondwaterstanden hoog tot zeer hoog.

Ook de veertiendaags gemiddelde debieten van de onbevaarbare...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Milieu

Boeren helpen om akkernatuur te beschermen

Actueel Het aantal akker- en weidevogels in Vlaanderen neemt zienderogen af. Dat is al jaren zo. De veldleeuwerik, de patrijs en gele en grauwe gorzen verdwijnen steeds meer uit ons landschap. Tussen 2007 en 2024 is de boerenlandvogelindex met 25% gedaald. Dat is een alarmsignaal. Landbouwers kunnen helpen bij het herstel van de populaties.
Meer artikelen bekijken