Startpagina Archief

Extra bemonsteringen voor trouwe deelnemers

Leestijd : 1 min

Deelnemers aan het PRRS-programma die minstens 6 PRRS-Monitors lieten uitvoeren, hebben dit jaar recht op 10 extra bemonsteringen, waarbij er per bemonstering bloedstalen van maximum 10 gelten kunnen worden ingestuurd. De monsters worden gepoold per 5 voor onderzoek op aanwezigheid van het PRRS-virus (PCR). Bij een positief resultaat wordt een typering uitgevoerd. Net als voor de andere analyses binnen het PRRS-programma, voorziet het Sanitair Fonds een tussenkomst voor deze analyses, namelijk 31,5 euro per PCR-analyse. De typering van het virus wordt volledig vergoed door het Fonds.

Wil je ook de PRRS-status van je bedrijf in beeld brengen? Bespreek dan met je bedrijfsdierenarts welke PRRS-Monitor het best past bij jouw bedrijf. Een overzicht van de verschillende PRRS-Monitors en een link naar de inschrijvingspagina vind je op de website www.sdrp-prrs.be. Wil je meer weten over het belang van het geltenmanagement in de aanpak van PRRS? Op deze website vind je ook een filmpje terug waarin de geheimen van een goed geltenmanagement in de aanpak van PRRS worden toegelicht.

Actueel

De hazelnoot: een nieuwe diversificatie

Fruit ‘s Morgens chocopasta smeren op onze boterham is een gewoonte geworden. Enkele jaren geleden stond palmolie als ingrediënt daarvan ter discussies, maar hoe zit het met hazelnoten? Hoewel hazelnoten vooral in Italië worden geproduceerd, gedijt de boom ook goed in onze streken. Enkele jaren geleden zijn Benoît Genin en Pierre-Olivier Bonhomme begonnen met de productie van Belgische hazelnoten. Het is een boeiende teelt, maar ze vereist wel wat kennis en ervaring.
Voir plus d'articles
Meest gelezen