Startpagina Archief

Vijftig jaar innovatie en bekroningen

Leestijd : 1 min

- In 1992 ontvangt de firma Delvano een Gouden Aar op Agribex voor de toepassing van directe inspuiting van de spuitvloeistof in de leidingen.

- In 1996 ontvangt ze een Zilveren Aar voor de uitvinding van de onafhankelijk schommelende as op de zelfrijdende spuitmachines, waardoor het zwiepen van de spuitboom wordt beperkt.

- In 2000 is het opnieuw prijs voor de firma met een Gouden Aar voor de Euro-Trac, een zeer stabiele zelfrijdende spuitmachine met een zeer geavanceerde technologie, onafhankelijk pendelende voor- en achterwielen en een traploos verstelbare symmetrische spoorbreedte tussen 1,5 en 2,25 meter.

- In 2005 ontvangt de firma opnieuw een Gouden Aar voor de Boompilot, een systeem voor automatische DGPS-gestuurde opening en sluiting van de sectiekranen in functie van de plaats op het veld. Dat systeem laat toe om overlappingen op het veld te vermijden.

- In 2011 ten slotte ontvangt de firma een Zilveren Aar voor het Auto-Eco-Clean systeem, voor volledige reiniging van het spuitcircuit met een minimum aan water en dat in een minimum van tijd. Tijdens die beurs stelt Delvano ook de Terresta voor. In tegenstelling met andere spuitmachines behoudt deze zelfrijder op de weg een spoorbreedte van 2,55 meter (met een spuitboom met een maximale lengte van 36 meter), wat toelaat om op de weg te rijden zonder aan de bijkomende eisen van uitzonderlijk vervoer te moeten beantwoorden.

Actueel

Pluimveehouder Bart Baeyens: “Gaan ze onze bedrijven echt sluiten op basis van foute en verouderde gegevens?”

Agriflanders Heel de landbouwsector krijgt vandaag te maken met de grootste verzameling aan uitdagingen waar die ooit al voor gestaan heeft, en het lijkt maar niet te stoppen. Voor pluimveehouder Bart Baeyens uit Oud-Turnhout viel de grootste bom toen begin 2022 de rode bedrijven op de PAS-lijst bekend werden gemaakt. Zijn vleeskuikenbedrijf met 2 gloednieuwe stallen moet sluiten.
Voir plus d'articles
Meest gelezen