Eerste handgels worden deze week geleverd

De eerste handgels die door brouwerijen, stokerijen en producenten van bio-ethanol werden geproduceerd, worden deze week geleverd aan zorgverleners en aan bedrijven en instellingen uit essentiële sectoren. Dat meldt Fevia, de federatie van de Belgische voedingsindustrie. "Brouwerijen, stokerijen en producenten van bio-ethanol kunnen nu ook helpen om het tekort aan handgels en andere ontsmettende producten weg te werken,” zegt CEO van Fevia Bart Buysse.

“We zijn zeer tevreden dat de overheid de bestaande beperkingen inzake vergunningen en fiscaliteit kon bijsturen. Uitzonderlijke omstandigheden vragen om uitzonderlijke maatregelen en dit is er één van."

Sommige bedrijven gaan zelf aan de slag om handgels te maken, de meeste stellen alcohol ter beschikking aan gespecialiseerde producenten. Voor een lijst van producenten kunnen zij terecht op de website www.info-coronavirus.be en op de websites van de betrokken sectorfederaties. Hoeveel bedrijven juist helpen bij de productie van ontsmettende producten kan Fevia niet zeggen.

Meest recent

Meest recent