Startpagina Actueel

Geen verdrievoudiging van het aantal vergunningen voor intensieve veeteeltbedrijven in West-Vlaanderen

In West-Vlaanderen is er geen verdrievoudiging van het aantal vergunningen voor intensieve veeteeltbedrijven. Begin vorige week was het nochtans Vlaams minister voor Omgeving Zuhal Demir (N-VA) die deze evolutie aanhaalde. Dat blijkt uit een mondelinge vraag van provincieraadslid Els Kindt (CD&V) tijdens de provincieraad.

In 2019 verleende de provincie West-Vlaanderen 201 klasse-I vergunningen met dieren. Gezien de gewijzigde procedure is een vergelijking met voorgaande jaren moeilijk maar van een verdrievoudiging is in West-Vlaanderen zeker geen sprake. Dat blijkt eveneens uit het aantal geregistreerde dieren in de provincie. Zo is er de afgelopen tien jaar een daling van het aantal runderen, een status-quo van het aantal varkens en een stijging van het aantal kippen.

Noodzakelijke opschaling...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Boerenbond vraagt stakeholdersoverleg over droogte

Droogte De aanhoudende droogte baart landbouwers steeds meer zorgen. Boerenbond ziet structurele knelpunten die een antwoord vragen. Concreet vraagt de landbouworganisatie 3 zaken: prioritaire toegang tot water voor landbouw als strategische sector, Vlaams minister van Landbouw Brouns die een stakeholdersoverleg droogte bijeenroept en een duidelijk kader dat hergebruik van water beter faciliteert.
Meer artikelen bekijken