Startpagina Actueel

Vlaanderen wil satellieten inzetten voor controle op handhaving van beschermde graslanden

Voor een betere handhaving van de beschermde graslanden willen het Agentschap vor Natuur en Bos (ANB), het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) en het Vlaams instituut voor technologisch onderzoek (VITO) satellietbeelden gericht inzetten.

In 2015 werd 9.000 hectare historisch permanente poldergraslanden beschermd. Dat zijn biologisch waardevolle, vaak eeuwenoude, vochtige graslanden met hoogten en laagten en een typische plantengroei. De bescherming wil het vernietigen van die weiden door ze om te ploegen (‘scheuren’) tegengaan.

Nood aan actualisatie

Toch is er nood om vijf jaar na de inventarisatie van de poldergraslanden eens een actualisatie te doen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Geen populatiebeheer voor wolven in Vlaanderen

Actueel Een populatiebeheer voor wolven is in Vlaanderen niet aan de orde, ook niet nadat het Europees Parlement ermee instemde om de status van de wolf in de Europese Habitat-richtlijn te wijzigen van ‘streng beschermde’ naar ‘beschermde’ diersoort.
Meer artikelen bekijken