Startpagina Archief

Net én ontsmet: HyCare bij melkvee

Melkveehouder Jos Seuntiëns startte met de productie en vermarkting van droge mestkorrels. Die activiteit vraagt veel tijd. Hij wil dan ook zo weinig mogelijk problemen met zijn koeien. Om die reden ging hij werken volgens het HyCare-concept, waarin ‘Hy’ staat voor hygiëne en ‘Care’ voor zorg. Het concept was al bekend bij varkens, maar Jos en zijn adviseurs vertaalden het voor het eerst naar de melkveestal.

In de Nederlandse Kempen ligt het melkveebedrijf van Jos Seuntiëns. Hij is getrouwd met Annemiek. Samen hebben ze drie kinderen. Het bedrijf telt 230 koeien in productie. Die laten zich melken door vier melkrobots. Hij is er trots op dat hij ruim 2,5 miljoen liter melk per jaar produceert met een areaal van amper 30 ha. “Ik run een intensief bedrijf, maar als het over CO2-voetafdruk gaat per liter, doet niemand het beter dan ik”, maakt hij zich sterk.

Varkensconcept vertalen

Toeleverancier MS Schippers is de bedenker van het...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Kabinet Brouns wil goedkeuring ammoniakemissiereducerende technieken versnellen

Stikstof Op 1 juli publiceerde het WeComV (Wetenschappelijk Comité Luchtemissies Veeteelt) zijn finaal adviesrapport over de actualisering van de PAS-lijst ‘Deel 1: R1-vloersystemen’. Daarin stelde het de emissiereductiepercentages van een aantal vloersystemen voor rundveehouders bij. Veehouders kunnen diverse managementmaatregelen nemen om de stikstofuitstoot van hun bedrijven te reduceren.
Voir plus d'articles
Meest gelezen