Startpagina Actueel

Stijgende conjunctuur in de land- en tuinbouw

De conjunctuurindex van de Vlaamse land- en tuinbouw gaat er in het voorjaar van 2021 op vooruit. De tevredenheid over de afgelopen 6 maanden steeg licht, maar vooral over de komende 6 maanden zijn de bevraagde land- en tuinbouwers optimistisch. Hiermee volgen de land- en tuinbouwers de stijgende trend van het algemene ondernemersvertrouwen en geloven ze in een herstel van de economische situatie de komende periode. Dat blijkt uit de landbouwconjunctuurenquête, waaraan 500 landbouwers in maart deelnamen.

De conjunctuurindex is gestegen van 71 naar 82 (zie figuur). De index kan gaan van 0 tot 200. Bij een waarde van 100 zijn er evenveel negatieve als positieve antwoorden. Achter de algemene cijfers gaat een grote variatie schuil. Bijna alle deelsectoren gaan erop vooruit, met als uitschieters vleesvee (100) en sierteelt onder glas (109). Enkel de fruitsector (78) tekent een daling op tegenover de vorige bevraging.

Ondanks...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Visie op kwaliteit brengt KI Clincke terug aan de top

Varkens Traditiegetrouw reikte de Vlaamse Piétrainfokkerij (VPF) ook in 2026 de Gouden Piétrain Award uit aan de Piétrain-beer met de indrukwekkendste resultaten in het nakomelingenonderzoek van het voorbije jaar. Filemon van de Sluizenweg stond in 2025 op het hoogste schavot.
Meer artikelen bekijken