Startpagina Actueel

België zet Europese regels voor bescherming landbouwers niet tijdig om

De Europese Commissie heeft inbreukprocedures gelanceerd tegen België en 11 andere lidstaten die de nieuwe Europese regels tegen oneerlijke handelspraktijken in de agrovoedingssector niet op tijd in nationale wetgeving hebben omgezet.

De 2 jaar oude richtlijn moet de positie van landbouwers in de voedselbevoorradingsketen versterken tegenover de grote distributeurs. De richtlijn verbiedt 16 oneerlijke handelspraktijken, zoals late betalingen en late annuleringen voor bederfelijke voedselproducten en unilaterale en retroactieve aanpassingen van contracten. Landbouwers, kmo's en hun belangenorganisaties moeten een klacht kunnen indienen indien grote afnemers zich aan dergelijke praktijken bezondigen.

De lidstaten moeten daarvoor...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Zwarte bladluizen duiken op in suikerbietvelden

Bieten De laatste dagen ontvangt het Bieteninstituut (KBIVB) steeds meer meldingen van suikerbietenpercelen waar zwarte bladluiskolonies (Aphis fabae) opduiken. Deze toename is echter sterk plaatsgebonden: niet alle velden zijn getroffen, en de plaagdruk varieert aanzienlijk van perceel tot perceel.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Agrifirm

Antwerpen, België

Solliciteer nu

Land -en Tuinbouwmachines Vercammen BV.

Berlaar, Antwerpen, België

Solliciteer nu

V&H Service BV

Merchtem, Vlaams-Brabant, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures