Ontwerp Vlaams GLB-plan informeel met Europa bespreken

Informeel gaan de diensten van landbouwminister Hilde Crevits praten met de Europese Commissie over het Vlaams Strategisch ontwerp-GLB.
Informeel gaan de diensten van landbouwminister Hilde Crevits praten met de Europese Commissie over het Vlaams Strategisch ontwerp-GLB. - Foto: Belga

Het blijft de bedoeling dat alle strategische plannen rond het GLB, voorgelegd door de verschillende EU-lidstaten, door de Europese Commissie worden goedgekeurd. “Zo niet dreigen pijler 1-middelen voor 2023 verloren te gaan”, gaat minister Crevits verder. “Daardoor zouden geen rechtstreekse betalingen aan de landbouwers in 2023 kunnen worden gegeven.”

Na indiening heeft de Europese Commissie 6 maanden tijd om het plan goed te keuren. Daarnaast moet ook nog wel tijd worden voorzien voor het beantwoorden of weerleggen van vragen. In de maanden na indiening kunnen de betrokken administraties dan ook werk beginnen maken van de benodigde secundaire wetgeving.

Zowel Wallonië als Vlaanderen heeft nog geen officieel plan ingediend. “Het is de bedoeling om het strategisch plan na afloop van het openbaar onderzoek politiek te valideren door de Vlaamse regering en in te dienen bij de Europese Commissie.” Een heel aantal lidstaten hebben hun ontwerp-beleidsplannen nog eind december verleden jaar ingediend bij de Europese Commissie. “We kozen er in Vlaanderen voor om het interne proces eerst bij ons volledig te doorlopen, inclusief openbaar onderzoek, zodat we met een finaal plan naar de Europese Commissie kunnen.” Heel wat lidstaten maakten een andere keuze: eerst het ontwerpplan indienen en dan in openbaar onderzoek gaan.

Lieven Vancoillie

Meest recent

Meest recent