Startpagina Actueel

Omzet diervoederindustrie nam met 3,2% toe in ons land

De omzet van de Belgische diervoederindustrie is volgens BFA in 2020 met 3,2% gestegen in vergelijking met 2019. Iets meer dan de helft van de geproduceerde mengvoeders zijn voor varkens. Op de lijst van de 10 meest producerende landen in de EU staan we al jaren op de 8ste plaats, achter Polen en voor Ierland. In de sector werken 7.753 medewerkers.

Covid-19, dierziektes, stijgende grondstoffenprijzen: ook de Belgische diervoedersector kende een moeizaam en bewogen 2020. “Hoewel de rentabiliteit op veel bedrijven onder druk staat, hebben we er ons met vereende krachten doorgeslagen”, zegt BFA-voorzitter Dirk Van Thielen.

Meer productie

Dat blijkt ook uit de cijfers uit het jaarverslag 2020, die BFA-directeur Katrien D’hooghe oplijstte. BFA telde...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Schapenhouder meet de schade op van rampjaar 2024

Schapen Bijna de helft van zijn kudde verloren, een spaak gelopen lammerseizoen en een flink kostenplaatje: schapenhouder John Vermetten draagt de gevolgen van een seizoen getekend door de dierziekte blauwtong. Hij wacht met een bang hart het nieuwe seizoen af. “Als er terug 100 dode schapen vallen, geef ik het onderhand op.”
Meer artikelen bekijken