Melkproductie stijgt (toch?) opnieuw

Afgelopen decembermaand ging de Belgische melkproductie opnieuw vrij fors omhoog. Daarmee lijkt er misschien wel een einde te komen aan de eerder dalende trend die sinds mei vorig jaar was ingezet, en bijna elke maand tot nu bleek bevestigd te worden.

Eind vorig jaar gingen de melkproducties in ons land en onze grote buurlanden zoals Frankrijk, Groot-Brittannië en Duitsland (verder) naar beneden, zie p. 29. De betere melkprijzen lijken/leken daar nog geen invloed op te hebben.

De allerlaatste gegevens van het Vlaams Departement Landbouw en Visserij lijken alvast voor België als een breuk in die trend te kunnen geïnterpreteerd worden. Ons land produceerde in de afgelopen decembermaand 303,7 miljoen liter melk. Dat is bijna 30 miljoen liter melk meer dan de maand november (274,1 mln.).

Ook in 2015 was er in de decembermaand een stijging in melkproductie ten opzichte van de maand voordien, al was die met 23 miljoen liter toen minder fors. Toen zaten de melkprijzen evenwel in een dalende trend. Of die forse stijging van afgelopen december iets te maken heeft met de stijgende melkprijzen, is dus moeilijk vast te stellen.

Vast staat dat de vrijwillige melkproductiebeperking de decemberstijging niet heeft kunnen milderen. December was de laatste maand waarin het gros van de Europese en Belgische melkveehouders een vergoeding kon krijgen voor het niet produceren van melk.

Meest recent

Meest recent