Startpagina Veeteelt

GAIA en Animal Rights kunnen actie niet smaken

De inval van Franse dierenrechtenactivisten donderdagmorgen in het Exportslachthuis van Tielt valt niet in de smaak bij GAIA en Animal Rights. "Het was ondoordacht, en droeg weinig bij tot de belangen van dieren", reageert Animal Rights-voorzitter Nadine Lucas.

Animal Rights bracht in maart vorig jaar undercoverbeelden naar buiten van het varkensslachthuis van Tielt, waarop te zien was hoe de varkens er zwaar mishandeld werden. "Die gingen de wereld rond en we begrijpen dan ook de emoties van de organisatie", stelt Lucas. Niettemin was de actie volgens Animal Rights niet van die aard het eetgedrag van mensen te veranderen. Beter is om op een beheerste en uitnodigende manier actie te voeren.

"Onze specialiteit is undercoverbeelden maken. Zo kunnen mensen zich een mening vormen en maken ze hopelijk de keuze...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Vleesvee in Vlaanderen: meten is weten

Vleesvee De weegresultaten van zijn Belgisch witblauwe runderen zijn belangrijke bedrijfsgegevens voor veehouder Bruno Vanhaelemeesch uit Watervliet. “Rendabiliteit was tot aan de welgekomen prijsstijgingen van dit jaar lange tijd een grote uitdaging in het vleesvee. Wie de cijfertjes niet op orde heeft, haalt het niet”, vertelt hij.
Meer artikelen bekijken