Startpagina Actueel

Europarlementsleden blokkeren afzwakking bijenbescherming door lidstaten

Europarlementariërs sturen de Commissie terug naar de tekentafel, nadat de lidstaten de voorgestelde maatregelen voor de bescherming van bijen hadden afgezwakt.

Het ontwerpvoorstel van de Europese Commissie was bedoeld om de aanbevelingen van de Europese Voedselautoriteit (EFSA) uit 2013 op te nemen in EU-wetgeving. De EFSA adviseerde om het gebruik van bestrijdingsmiddelen die schadelijk zijn voor bijen te verminderen. In de aanbevelingen staat hoe bestrijdingsmiddelen getest dienen te worden om bijen tegen acute en langdurige blootstelling te beschermen. De bestrijdingsmiddelen blijven op de markt, maar alleen als zij deze nieuwe testen doorstaan.

Groot deel tegen maatregelen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Vlaams wolvenbeleid geldt als voorbeeld

Milieu Wolfwerende omheiningen blijven prioritair om tamme dieren zoals schapen te beschermen. In risicogebieden kunnen zowel professionele als particuliere veehouders aanspraak maken op financiële ondersteuning voor beveiliging. Deze Vlaamse aanpak oogste lof in het buitenland.
Meer artikelen bekijken