Startpagina Actueel

Klimrek biedt boeren klimaatscan voor efficiënte aanpak en uitrol maatregelen op bedrijfsniveau

Je kan geen krant openslaan of een nieuwsuitzending bekijken zonder dat het woord ‘klimaat’ valt. Ook bij ons in Vlaanderen staat dat heikel thema hoog bovenaan de agenda. De landbouw neemt ook hierin het voortouw. ILVO, Innovatiesteunpunt en VITO bundelen de krachten in het nieuwe project Klimrek. Klimrek helpt boeren over te stappen naar een meer klimaatvriendelijke en klimaatrobuuste bedrijfsvoering, waarbij het gemak voor de landbouwer én de economische haalbaarheid centraal staan.

Het idee lijkt simpel maar is complex en uitdagend: op bedrijfsniveau zoeken naar klimaatmaatregelen die zowel vanuit ecologisch als economisch perspectief gunstig zijn. Dat klimaatvraagstuk leeft ook bij landbouwers. Ze voelen ook deels de druk vanuit de samenleving. Boeren zien niet alleen de noodzaak maar willen daartoe een positieve bijdrage leveren, zoals blijkt uit de positieve respons op het project, dat binnenkort in Vlaanderen met de grote trom breed wordt gecommuniceerd.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Biefstuk 18% duurder dan vorig jaar

Economie Vleesveehouders krijgen sinds kort een betere prijs voor hun runderen. Volgens consumentenorganisatie Testaankoop is rundsvlees deze maand voor de consument wel erg duur geworden.
Meer artikelen bekijken