Startpagina Veeteelt

China ‘straft’ VS met importtarieven op soja, vlees

China stelt een importtarief van 25% in op een hele reeks producten, waaronder sojabonen, mais, maismeel, maaltarwe en ingevroren rundvlees. Na de bekendmaking van het nieuws daalden de noteringen op de termijnmarkt in Chicago met procenten. Eerder al stelde China importheffingen in op onder meer fruit en varkensvlees. De EU hoopt de lachende derde te zijn.

De eerste reeks heffingen die China instelde, zijn een reactie op het instellen van hoge heffingen op Chinees staal door Amerika. Toen de VS op de Chinese heffingen reageerde met een reeks nieuwe heffingen, kondigde China een nieuwe reeks importtarieven aan. Daarmee lijkt sprake van het begin van een handelsoorlog waarbij landen met stalen gezicht om beurten importtarieven instellen of verhogen. Het conflict laat zich wereldwijd voelen: de VS en China zijn elkaars belangrijkste handelspartners, en de grootste economieën ter wereld.

De Amerikaanse...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Nieuwe coöperatie met 14 vleeskippenkwekers

Pluimvee Olivier Lardinois is een van de 14 stichtende leden van de nieuwe coöperatie BE-avicop. Ze leveren vers kippenvlees aan retailer Colruyt. Die betaalt bovenop de marktprijs een meerprijs voor het vlees van traaggroeiende vleeskippen, die gekweekt worden volgens de principes van het Better Chicken Commitment (BCC) en waarvan de kuikens op de boerderij uit het ei komen.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

CRV

Sint-Denijs-Westrem, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Pluimveehandel Haerinck

Anzegem, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

DLV, studie- en adviesbureau

Wetteren, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures