Startpagina Aardappelen

Belgapom-prijs daalt

De Belgapomnotering voor Fontane en Challenger bedraagt 20,00 euro/ton (zonder btw) of 21,20 euro/ton (met btw). Dat is een prijsdaling van zo’n 10 euro ten opzichte van vorige week. De marktstemming is flauw, met een aanbod dat groter is dan de vraag. Er is geen notering voor Bintje met bestemming diepvries wegens een gebrek aan transacties. Voor andere bestemmingen wordt een prijs vastgesteld van €30,00 (ex. BTW) in een flauwe markt.

De Belgapomprijs voor vroege aardappelen is de meest gehanteerde prijs waargenomen op de vorige werkdag voor machinegerooide aardappelen van vroege rassen. De Belgapomprijs voor Bintje, Fontane en Challenger is de meest gehanteerde prijs, waargenomen op de vorige werkdag voor deze variëteiten en dit voor verwerking tot diepgevroren aardappelproducten, veldgewas 35 mm+, frietgeschikt, af producent, los op wagen, voor onmiddellijke levering/ophaling.

De Belgapomprijs en de waarneming voor andere rassen worden vastgesteld door een commissie met 4...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Irrigatie vervroegt de oogstdatum bij aardappelen

Aardappelen Hoewel de aardappelen dit jaar door het gunstige weer vroeg konden worden geplant, is dat geen garantie op een vroege oogst. Zeker als de droogte van de laatste weken nog even aanhoudt, is een groeivertraging mogelijk, stellen ze bij Viaverda (voorheen Proefcentrum voor de Aardappelteelt).
Meer artikelen bekijken