Startpagina Economie

Top-20 van Belgische begunstigden van GLB-steun

Welke natuurlijke en rechtspersonen in ons land krijgen GLB-landbouwsteun? De lijst van alle Belgische begunstigden is vrij te raadplegen op www.belpa.be. Wie minder dan 1.250 euro steun krijgt, wordt niet vermeld. Voor 2019 voerde LAVA (de Logistieke en Administratieve Veilingassociatie) de top-20 van Belgische begunstigden aan, gevolgd door de Telersvereniging Industriegroenten en het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM).

Hoe zit de financiering via het GLB precies in elkaar? Het is gesteund op 2 pijlers. Pijler 1: Europees Landbouwgarantiefonds (ELGF), pijler 2: Europees Landbouwfonds voor plattelandsontwikkeling (ELFPO). Uitleg door het departement Landbouw & Visserij.

Pijler 1 (ELGF)

1....

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Voka wil Vlaams-Brabantse agrofoodsector tegen 2035 uitbouwen tot Europese koploper

Economie Voka-KvK Vlaams-Brabant wil de agrofoodsector in de provincie tegen 2035 uitbouwen tot Europese leider in voedingsbiotechnologie en de referentie voor gezonde en duurzame voeding. Dat stelt de ondernemersorganisatie in de Toekomstvisie 2035 voor. Daarin pleit ze voor meer innovatie, een sterkere samenwerking binnen de agrofoodketen, een gunstig investeringsklimaat en een voorspelbaar regelgevend kader om het groeipotentieel van de sector te benutten. “Niet minder, maar een veel innovatievere landbouw en agrofood-industrie zijn de toekomst”, zegt gedelegeerd bestuurder van Voka-KvK Vlaams-Brabant Kris Claes.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Vanpeteghem

West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Brustem, Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures