Startpagina Granen

VN-chef roept Rusland op Oekraïense graanexport vrij te geven

Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties heeft Rusland woensdag opgeroepen de blokkade van de graanexport uit Oekraïne op te heffen. Aan het Westen vroeg hij om Russische meststoffen toe te laten op de wereldmarkten. Zo kan de wereldwijde voedselcrisis doeltreffend worden aangepakt.

Rusland moet de veilige export toestaan van graan dat in de Oekraïense havens ligt opgeslagen, zei Guterres tijdens een bijeenkomst van ministers in New York georganiseerd door de Verenigde Staten.

Tegelijkertijd moeten "Russische levensmiddelen en meststoffen volledige en onbeperkte toegang hebben tot de wereldmarkten", aldus de VN-chef.

Onderhandelingen lopende

Guterres onderhandelt al enkele weken over beide kwesties met...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Granen

Droogkosten bij lage vochtgehaltes stijgen opnieuw

Granen De gemiddelde droogkosten voor granen zijn dan wel gedaald tegenover vorig jaar, maar bij lage vochtpercentages betaalt men opnieuw flink meer. Dat blijkt uit de ontvangstvoorwaarden voor inlandse granen van de oogst 2025, die recent werden gepubliceerd door sectororganisatie Fegra.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

CBB

Bruxelles, Brussels Hoofdstedelijk Gewest, België

Solliciteer nu

CBB

Bruxelles, Brussels Hoofdstedelijk Gewest, België

Solliciteer nu

Agrifirm

Antwerpen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures