FAVV vindt weer ziekte van Newcastle bij sierpluimvee

Newcastle disease is een bedreiging voor pluimvee, maar de mens is niet gevoelig voor de ziekte. De consumptie van eieren, kippenvlees en kippenproducten vormt dan ook geen enkel risico.
Newcastle disease is een bedreiging voor pluimvee, maar de mens is niet gevoelig voor de ziekte. De consumptie van eieren, kippenvlees en kippenproducten vormt dan ook geen enkel risico. - LBL

Rond de besmetting bij de hobbyhouder is een beschermingsgebied met een straal van 500 meter afgebakend. Daarin gelden een aantal maatregelen. Elke houder van pluimvee of duiven moet een inventaris van zijn dieren aan de burgemeester overmaken; elke houder moet zijn pluimvee en duiven laten vaccineren of een bewijs van een recente geldige vaccinatie voorleggen; er is een vervoersverbod voor pluimvee en duiven; en er mogen geen verzamelingen met vogels worden georganiseerd. De maatregelen gelden gedurende ten minste 21 dagen. Voorts heft het FAVV de maatregelen op rond de besmetting die in juni was vastgesteld bij een hobbyhouder in Theux (Luik). Het agentschap heeft maandag ook de zones aangepast die begin juli werden afgebakend in Zulte (Oost-Vlaanderen). In een deel van deze zone Zulte werden de maatregelen versoepeld. Het Voedselagentschap heeft in de afgelopen weken al de maatregelen rond 6 besmettingen bij hobbyhouders volledig opgeheven en de zones rond de professionele uitbraak in Haaltert (Oost-Vlaanderen) aangepast.

BELGA

Meest recent

Meest recent