Clarebout investeert in nieuwe frietfabriek in Duinkerken

Clarebout is de grootste producent van diepgevroren frieten wereldwijd.
Clarebout is de grootste producent van diepgevroren frieten wereldwijd. - Foto: LBL

Met de investering is circa 140 miljoen euro gemoeid, en de site schept circa 320 banen. Begin volgend jaar krijgen omwonenden van de geplande fabriek de kans eventuele bezwaren kenbaar te maken. Vervolgens moet politiek nog besloten worden of de fabriek er mag komen.

Tegen De Tijd zegt een woordvoerder dat Noord-Frankrijk een belangrijke aardappelregio is. Een derde van alle aardappelen die de Fransen eten, zou uit de regio Hauts-de-France komen. De regio is ook goed voor 4,3% van alle aardappelen die in Europa op ons bord komen. Daardoor is er volgens de woordvoerder ook veel expertise.

Clarebout blijft van plan een frietfabriek te bouwen in het Henegouwse Frameries, vlakbij een bestaande site van het bedrijf. Met deze investering is tussen 300 en 400 miljoen euro. Het project is echter niet onomstreden. Clarebout is reeds de grootste fabrikant van diepvriesfrieten, die vrijwel exclusief voor private label worden gemaakt. In 2017 realiseerde het bedrijf een omzet van 653 miljoen euro.

Meest recent

Meest recent