Startpagina Paarden

Eikels, esdoorn en ander afstervend groen: het risico voor paarden beperken

Dat de herfst op kousenvoeten binnensloop ervoeren we ondertussen. De lange, warme zomer zorgde voor een overvloed aan bepaalde vruchten die niet geschikt zijn voor onze paarden, zoals zaden of scheuten van bepaalde esdoorntypes. We verwijzen trouwens regelmatig in Landbouwleven naar de ziekte atypische myopathie, die veel paarden treft in dit seizoen.

Prof. Dr. Piet Deprez van de Faculteit Diergeneeskunde UGent vestigde onlangs de aandacht van de paardenhouders op een mogelijk risico voor paarden bij het opnemen van eikels en eikenbladeren. Deze zijn nu volop aanwezig en belanden maar al te vaak op onze weiden die gelegen zijn in of rond bosrijk gebied. De opname van grote hoeveelheden veroorzaakt koliek en ernstige nierbeschadiging, meestal – net zoals de atypische myopathie – met fatale afloop.

Gedoseerde weidegang...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Paarden

Fokker Hendrik Van Brempt uit Duffel doorbrak traditie van bruinschimmels

Paarden In Duffel hoorden we het levensverhaal van Hendrik Van Brempt, een hengstenhouder met een heldere visie over het Belgische trekpaard. Hij heeft de bruinschimmelkleur, die in die tijd vooral overheerste, doorbroken met zijn kleurhengsten. Daarvan rijfden er 2 de nationale kampioenstitel voor de Roeckxhoeve binnen.
Meer artikelen bekijken