Startpagina Tuin

Papavers: meer dan kollebloemen en klaprozen

Waar zijn ze toch gebleven, de klaprozen en de andere akkerbloemen zoals korenbloem, bolderik en kamille, die in onze jeugdjaren de velden en de zomers kleurden? Vroeger werden deze planten, eenjarigen waarvan het zaad afrijpt op het moment van de korenoogst, jaar na jaar mee uitgezaaid met het graan. Tegenwoordig wordt het zaad grondig geschoond en worden onkruidzaden verwijderd. Bovendien voelen deze planten zich niet thuis in de moderne akkerbouw, met zijn intensief karakter, minder zomergranen, meer maïs, betere onkruidbestrijding, gerichte bemesting en efficiënt grondgebruik.

Gelukkig maakten een aantal veldbloemen succesvol de overstap naar onze tuinen waarin steeds meer plaats is voor bloemengazons, ter vervanging van of als aanvulling bij het strak gemaaide gazon. Een plant die succesvol en terecht die overstap maakte, is de papaver. Hoog tijd voor een kennismaking met de populairste soorten.

Papaver nudicaule – IJslandse papaver

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Tuin

Sla: van zaad tot oogst in 10 weken

Tuin Tegenwoordig kan je jaarrond sla kopen in de handel. Dat gaat van kropsla, krulsla, Romeinse sla, tricolorsla, babysla tot sla kant-en-klaar gewassen en gesneden in allerlei mengelingen. Een moestuinier weet echter wel beter. De lekkerste sla kweek je zelf, knapperig vers of botermals en vol van smaak, zo uit de tuin op het bord.
Meer artikelen bekijken