Startpagina Groenten

Zeekraal telen is niet eenvoudig

Zilte groenten, zoals zeekraal, staan steeds meer in de belangstelling, ook omdat zeekraal in restaurants door koks steeds meer wordt gebruikt. Het is volgens de Zeeuwse zeekraalteler Hubrecht Janse absoluut geen gemakkelijk gewas om te telen. Naast de teelt van verse zeekraal teelt hij ook zeekraal voor het zaad, waar inmiddels wereldwijde interesse voor is.

Maatschap Janse uit Wolphaartsdijk is van Maarten en Hubrecht Janse en heeft 3 takken, namelijk zilte groenteteelt, een gangbaar akkerbouwbedrijf en een landschapscamping. Hubrecht: “Opa Janse woonde hier op een boerderij achter de dijk. Hij was akkerbouwer en loonwerker. Toen in 1961 dit gedeelte – waar nu onze thuislocatie is – droogviel als gevolg van de Nederlandse kustverdedigingswerken ‘Deltawerken’, konden wij dit drooggevallen land aankopen.”

Daardoor ontstond het huidige Veerse Meer in...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Groenten

Knolvenkel en pastinaak, vrienden in tuin en keuken

Tuin Knolvenkel en pastinaak vinden elkaar moeiteloos in de keuken. In een winterse soep, een ovenschotel of gewoon gestoofd: hun uitgesproken smaken vullen elkaar verrassend goed aan. Wie nu al begint te watertanden bij zoveel lekkers, moet maar eens aan de slag met beide groenten in de moestuin. Het zijn makkelijke teelten die niet alleen in de keuken bij elkaar horen. Ook in de moestuin mogen ze, als lid van dezelfde familie, samen op hetzelfde kweekbed.
Meer artikelen bekijken