Startpagina Tuin

De teelt van vroege aardappelen

Het kan vriezen, het kan dooien: dat het weer soms rare sprongen maakt, mochten we de afgelopen periode ondervinden. Wie echter goed om zich heen kijkt, ziet aan de zwellende knoppen en de opduikende narcissen en krokussen dat de lente met rasse schreden nadert.

We zijn dus nog niet aan de nieuwe patatjes. Maar toch, wie in juni nieuwe patatjes wil oogsten, kan maar beter snel zijn plantgoed inkopen, want de voorraden zijn meestal beperkt. Ook de tijd begint te dringen want op lichte gronden kunnen vroege aardappelen al half maart gepoot worden. Op andere grondsoorten hebben we nog tijd tot half april.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Tuin

Pompoenen en courgettes in je moestuin

Tuin Als we het over pompoenen en courgettes hebben, kunnen we spreken over de ‘makkelijke moestuin’. Slechts weinig groentesoorten eisen zo weinig verzorging als de pompoen. Een voldoende hoge temperatuur, dus niet te vroeg starten met de teelt, en voldoende ruimte op een voedzame bodem, veel meer hebben we als tuinier niet nodig voor een geslaagde teelt. Na de oogst zijn ze niet alleen decoratief op het terras, maar ook heel veelzijdig in de keuken.
Meer artikelen bekijken